13

הלבנת שיניים

החיוך שלנו הוא הרושם הראשוני שאנו יוצרים

לחיוך שלנו יש תפקיד חשוב בתקשורת הבינאישית ובשל כך למראה השיניים השפעה רבה. חיוך לבן יוצר רושם בריא, נקי ורענן. בשל כך גדל הביקוש לטיפולי הלבנה.

הסיבות לשינוי צבע השן: שיניים עלולות להצהיב או לשנות את צבען בגלל ניקוטין, קפאין, גנטיקה, גיל, חבלות ושימוש תכוף בתרופות מסוימות, היגיינת פה לקויה ועוד.

קיימות כמה שיטות הלבנה:

הלבנה חיצונית

הלבנה ביתית: בשיטה זו הרופא נוטל מידות משיניו של המטופל ומייצר עבורו סדים דקיקים מפלסטיק בהתאמה אישית. לתוך הסדים מכניסים ג'ל שנותן הרופא – חומר הלבנה פעיל בריכוז גבוה, והמטופל מרכיב את הסד למשך שעתיים בכל יום או בלילה. בתוך שבוע גוון השיניים נעשה לבן יותר באופן ניכר.

הלבנה בקליניקה: במרפאה נעזרים בחומר בעל ריכוז גבוה. החומר נמרח על פני השיניים ומואר עם נורת הלבנה מיוחדת בעלת אורך גל כחול המזרז את תהליך ההלבנה ומחדיר אותו לשכבות עמוקות של השן. האור מפעיל את החומר מהר יותר מאשר בשיטה להלבנה ביתית וגורם לשיניים להלבין במהירות. בטיפול אחד של שעה עד שעתיים ניתן להגיע לתוצאות יפות מאוד! יתרון השיטה הוא המהירות. יצוין כי לעיתים יש צורך בתוספת ביתית לחיזוק ההלבנה בשיניים 'עקשניות' במיוחד. במקרים מסוימים נמליץ לבצע, בנוסף להלבנה המהירה במרפאת השיניים גם קשתיות להלבנת שיניים וחומר לשימוש ביתי, לחיזוק ושימור התוצאות בעתיד.

בשנים האחרונות הופסק השימוש שהיה נהוג בלייזר לשם הלבנה.

הלבנה פנימית

לעיתים רק שן אחת או שתיים איבדו את צבען המקורי עקב טיפול שורש או חבלה שהשן ספגה. במקרה כזה השיניים תאבדנה את צבען הבהיר ותהיינה אפורות או שחורות. במקרה זה קודחים חלל קטן בחלק הפנימי של השן ואליו מחדירים חומר הלבנה מרוכז וכך השן הבודדת תתאים בגוון ליתר השיניים.

לפני תחילת הטיפול מומלץ לעבור ניקוי אצל שיננית כדי להסיר את המשקעים המצויים על פני שטח השן. הניקוי המקדים גורם לכך שפעולת ההלבנה לא "תיחסם" על ידי ממסכים כמו אבנית למשל.

לקביעת תור התקשרו למספר 03-6192465 או שלחו לנו הודעה

ד"ר דוד רוזן | שיקום הפה, השתלות ואסתטיקה דנטאלית מתקדמת

Call Now Button